КТ ангіографія судин шиї | 2800 грн |
Основне
Час проведення: з контрастом – 20 хвилин
Необхідність введення контрастної речовини: за показаннями лікаря
Необхідність попередньої підготовки: немає
Наявність протипоказань: так
Обмеження: вага – до 160 кг
Діти: від 14 років
МСКТ ангіографія судин шиї покаже стан, а так само патологічні зміни судин цього анатомічного регіону: загальної, зовнішньої і внутрішньої сонної, хребетної артерії, яремної вени і інших.
Після закінчення обстеження можна судити про наявність запальних ділянок, деструкції або здавлювання, побачити тромбоз, аневризми та інші можливі порушення.
Як правило, ангіографія судин шиї повинна проводитися після попереднього УЗД дослідження, однак, навіть якщо інші процедури не виявляють жодних порушень чи з якихось причин не можуть бути виконані пацієнтові, це не скасовує можливості проведення МСКТ.
При дослідженні шиї, вибираючи між КТ і МРТ-ангіографією, більшість фахівців схиляються до МРТ. У методу МРТ є незаперечні переваги, такі, як променева безпеку і можливість безконтрастна сканування. Однак, в свою чергу, перевага КТ полягає у високій швидкості дослідження. На нашому апараті для мультіспіральной комп’ютерної томографії знімки мають бути створені протягом декількох секунд, плюс невеликий час витрачається на введення контрасту, побудова і вивчення тривимірної моделі судинного русла. Це дає можливість швидко отримати інформацію для екстреного хворого, щоб визначитися з тактикою невідкладної допомоги.
Наявність металу в організмі (ендопротези, штифти, пластинки, гвинти) або імплантованих електронних пристроїв (водії ритму, інсулінові помпи) не є протипоказанням для проведення МСКТ.
Як підготуватися до дослідження КТ (МСКТ або СКТ) ангіографія судин шиї і що слід взяти з собою?
Контрастне дослідження проводиться при наявності аналізу на креатинін. Бажано припинити прийом їжі за 1-2 години до дослідження.
З собою необхідно взяти, якщо є:
– направлення лікаря;
– виписку з історії хвороби або амбулаторної картки;
– знімки і опису результатів попередніх досліджень (не тільки КТ, а й інших);
– інші документи, які стосуються Вашого захворювання.
Протипоказання для введення контрасту
– Важкі реакції на контрастні препарати в анамнезі (шок, зупинка дихання або серцевої діяльності, судоми)
– Бронхіальна астма або алергічне захворювання у важкій формі
– Гіпертиреоз
– Важка ниркова або печінкова недостатність
– Вагітність і період лактації.
Навіщо потрібно вводити контрастну речовину
У деяких випадках пацієнтам виконується комп’ютерна томографія з контрастом. Контрастом називається речовина на основі йоду, яке використовується для поліпшення візуалізації потрібних структур.
Препарат вводиться в вену і забарвлює судини в момент свого поширення по кровотоку, а потім накопичується в тканинах, покращуючи їх візуалізацію на знімках. Особливо добре він проникає в багато постачається кров’ю органи і тканини, через що його нерідко використовують при виявленні патологічних вогнищ з посиленим припливом крові: ділянки запалення, злоякісні новоутворення.
Контрастну речовину повністю виводиться з кровотоку в межах 12-24 годин.
– Для проведення процедури Вас запросять пройти в апаратну, де і буде проводитися дослідження. Попросять зняти всі металеві предмети в області дослідження і лягти на пересувний стіл.
– Протягом сканування кільце буде обертатися навколо столу, а сам стіл буде рухатися в горизонтальній площині. При цьому Ви повинні зберігати повну нерухомість.
– При проведенні комп’ютерної томографії в кабінеті будете перебувати тільки Ви, а персонал буде спостерігати за процедурою через скло. Так само вас будуть чути через пристрій зворотного зв’язку.
Клаустрофобія або боязнь закритого простору!
Наш центр пропонує Вам пройти дослідження на томографі відкритого типу. За рахунок відкритого типу корпусу і високій швидкості дослідження, навіть пацієнти з клаустрофобію будуть відчувати себе максимально комфортно.