КТ головного мозку | 1200 грн |
Основне
Час проведення: 5 хвилин, з контрастом – 20 хвилин
Необхідність введення контрастної речовини: за показаннями лікаря
Необхідність попередньої підготовки: немає
Наявність протипоказань: з контрастом – так, без контрасту – немає
Обмеження: вага – до 160 кг
Діти: від 14 років
МСКТ головного мозку є однією з основних методик візуалізації при необхідності виключення вогнищевого ураження головного мозку. У пацієнтів з травмою голови МСКТ повинна виконуватися в екстреному порядку для детальної оцінки переломів кісток черепа, виявлення внутрішньочерепного крововиливу, контузії головного мозку. Тривимірні реконструкції в таких випадках особливо корисні для планування подальших реконструктивно-пластичних операцій, особливо в поєднанні з сучасними можливостями моделювання аллотрансплантатов із пластику для закриття дефектів черепа.
При підозрі на гостре порушення мозкового кровообігу МСКТ дозволяє не тільки негайно диференціювати геморагічний і ішемічний інсульти, а також прогнозувати кінцевий ступінь ішемічного пошкодження тканини мозку і визначити показання для тромболітичної терапії. З розвитком технології мультіспіральной томографії та програм придушення артефактів стає можливою МСКТ-діагностика інсультів в стовбурових структурах мозку.
– ГПМК (гостре порушення мозкового кровообігу) – диференціальна діагностика геморагічного та ішемічного інсульту, виявлення ускладнень
– Діагностика венозного тромбозу, субдуральної, епідуральної гематоми, субарахноїдального крововиливу;
– Первинна діагностика пухлини головного мозку; – Діагностика гнійного менінгіту і його ускладнень;
– Головний біль, швидко прогресуюча або супроводжується осередковою неврологічною симптоматикою або тривала (більше 2-3 місяців) головний біль, що не пояснюється іншими причинами;
– Черепно-мозкова травма, що супроводжується втратою свідомості, ликвореей, осередковою неврологічною симптоматикою, внутрішньочерепної гіпертензією, епілептичним нападом, блювотою, при наявності проникаючого поранення, відкритого або вдавленого перелому кісток черепа, симптомів перелому основи черепа;
– Діагностика селлярной пухлин (при неможливості проведення МРТ);
– Раптове безпричинне порушення зору, слуху, придаткових пазух носа та інші симптоми, що говорять про патологію органів почуттів;
– Гідроцефалія;
– Патологія зубощелепної системи;
– Підготовка до оперативного лікування, контроль стану після операцій;
– Оцінка ефективності протиракового лікування.
Обидва методи є інформативними для дослідження даної області. Однак одні патології краще дослідити на МРТ а інші на яких МСКТ.
МРТ (магнітно-резонансна томографія) призначена для дослідження м’яких тканин. Метод прекрасно підходить для дослідження патологій з боку головного мозку, слізних залоз, очей. Але при наявності сторонніх тіл, МРТ протипоказано і пацієнту необхідно звернутися до методу МСКТ діагностики. МСКТ не має протипоказань при наявності сторонніх тіл, шунтів, стендів, спиць і т.д.
МСКТ-сканування призначений для виявлення патології кісткової тканини і порожнистих структур. З цієї причини саме воно завжди проводиться при підозрі на перелом кісток черепа, гідроцефалії, для вивчення шлуночків мозку і діагностики крововиливів в мозок.
Так як цей метод має на увазі використання рентгенівських променів, багато хто переживає, що така діагностика може принести шкоду здоров’ю. Це абсолютно невиправдані побоювання. За рахунок сучасного обладнання та програмно-апаратних комплексів променеве навантаження дуже низька і є біологічно обумовленої. Цей метод не зашкодить вашому здоров’ю і може проводитися навіть кілька разів на рік. Абсолютно всі дослідження проводяться під чуйним контролем лікарів-анестезіологів!
Протипоказання для введення контрасту
– Важкі реакції на контрастні препарати в анамнезі (шок, зупинка дихання або серцевої діяльності, судоми)
– Бронхіальна астма або алергічне захворювання у важкій формі
– Гіпертиреоз
– Важка ниркова або печінкова недостатність
– Вагітність і період лактації.
Навіщо потрібно вводити контрастну речовину
У деяких випадках пацієнтам виконується комп’ютерна томографія з контрастом. Контрастом називається речовина на основі йоду, яке використовується для поліпшення візуалізації потрібних структур.
Препарат вводиться в вену і забарвлює судини в момент свого поширення по кровотоку, а потім накопичується в тканинах, покращуючи їх візуалізацію на знімках. Особливо добре він проникає в багато постачається кров’ю органи і тканини, через що його нерідко використовують при виявленні патологічних вогнищ з посиленим припливом крові: ділянки запалення, злоякісні новоутворення.
Контрастна речовина повністю виводиться з кровотоку в межах 12-24 годин.
Як підготуватися до дослідження КТ (МСКТ або СКТ) головного мозку і що слід взяти з собою?
Якщо дослідження проходить без контрасту, підготовка не потрібна.
Контрастне дослідження проводиться при наявності аналізу на креатинін. Бажано припинити прийом їжі за 1-2 години до дослідження.
З собою необхідно взяти, якщо є:
– направлення лікаря;
– виписку з історії хвороби або амбулаторної картки;
– знімки і опису результатів попередніх досліджень (не тільки КТ, а й інших);
– інші документи, які стосуються Вашого захворювання.
– Для проведення процедури Вас запросять пройти в апаратну, де і буде проводитися дослідження. Попросять зняти всі металеві предмети в області дослідження і лягти на пересувний стіл.
– Протягом сканування кільце буде обертатися навколо столу, а сам стіл буде рухатися в горизонтальній площині. При цьому Ви повинні зберігати повну нерухомість.
– При проведенні комп’ютерної томографії в кабінеті будете перебувати тільки Ви, а персонал буде спостерігати за процедурою через скло. Так само вас будуть чути через пристрій зворотного зв’язку.
Клаустрофобія або боязнь закритого простору!
Наш центр пропонує Вам пройти дослідження на томографі відкритого типу. За рахунок відкритого типу корпусу і високій швидкості дослідження, навіть пацієнти з клаустрофобію будуть відчувати себе максимально комфортно.