Акція! Вартість КТ легенів 1105 грн. Деталі

Телефон +38(073)-413-85-59 м Київ, проспект Лобановського, 17
Телефон +38(096)-011-14-43 г. Киев, Нестерівський пров. 13/19
Телефон +38(096)-145-11-76 м. Київ, вул. Васильківська, 45, корпус 4
Ми в соц. мережах:
Робочі години: Пн. - Сб.: Нд .: Вихідний

КТ нижніх кінцівок

1200 грн

Основне

Час проведення: 5 хвилин, з контрастом – 20 хвилин
Необхідність введення контрастної речовини: за показаннями лікаря
Необхідність попередньої підготовки: немає
Наявність протипоказань: без контраста- немає, з контрастом- та
Обмеження: вага – до 160 кг
Діти: від 14 років

Що таке КТ (МСКТ або СКТ) нижніх кінцівок?

Для того щоб визначити патології і небезпечні процеси в нижніх кінцівках і прилеглим до них тканин, найкраще підійде процедура комп’ютерної томографії, тобто МСКТ нижніх кінцівок.

На пошарових знімках, зроблених за допомогою томографа в рентгенівських променях, відмінно візуалізувати стегнова кістка на всій її довжині разом з великими суглобами – колінним знизу і тазостегновим зверху. Видно сполучні тканини, місця прикріплення м’язів. Судини видно гірше, тому для того, щоб визначити стан судинної мережі навколо стегнової кістки, що дуже важливо при травмах або підозри на пухлини, необхідно використовувати спеціальну речовину – контраст з вмістом йоду. Оскільки всі вогнища запалення, що утворюються в місцях травм і інфекцій, а також пухлини, викликають підвищений приплив крові.

За допомогою контрасту можна виявити такі місця і створити їх точні зображення, що важливо при підготовці до операції або інтенсивної терапії. Таким чином, найбільш широко затребувана КТ стегнової кістки в онкології – з її допомогою можна визначити, чи є поряд пухлина і яка загроза розростання метастаз на саму кістку. Також в травматології КТ застосовують для оцінки характеру перелому і пошкодження навколишніх тканин гострим краєм кістки.

Які показання для КТ (МСКТ або СКТ) нижніх кінцівок?

Підозра на звуження або закупорку артерій гомілки, а також клубових і стегнових артерій;
Оцінка пошкоджень при травмах нижніх кінцівок;
Перевірка судин перед майбутньою операцією на нозі (ногах);
Оцінка ефективності проведеного хірургічного втручання;
Варикозна хвороба;
Контроль стану судинних протезів.

Що краще – МРТ або КТ (МСКТ або СКТ) нижніх кінцівок?

При виборі дослідження безумовно варто радитися з лікарем. Так що все залежить від завдання і симптоматики кожного пацієнта в індивідуальному порядку. При ураженні кісткових структур МСКТ має незаперечну перевагу, в той час як МРТ краще бачить м’які тканини.

Цей метод призначають, якщо є ушкодження – переломи або тріщини. Також при підозрах на остеоартроз, остеомієліт, пухлини тканин в районі кістки стегна або метастази в кістку, остеопороз, ревматичні гранульоми, остеохондропатії. Обов’язково проводять КТ стегнової кістки перед хірургічним втручанням і для виявлення аномалій у розвитку. Цей метод відноситься до найнадійніших діагностичних методів завдяки комп’ютерному посилення отриманих результатів без спотворення інформації.

Процедура КТ цілком безпечна, не вимагає особливої ​​підготовки і проводиться досить швидко. За годину вам видадуть готові результати на електронному носії.

Як підготуватися до дослідження КТ (МСКТ або СКТ) нижніх кінцівок і що слід взяти з собою?

Якщо дослідження проходить без контрасту, підготовка не потрібна.
Контрастне дослідження проводиться при наявності аналізу на креатинін. Бажано припинити прийом їжі за 1-2 години до дослідження.

З собою необхідно взяти, якщо є:

– направлення лікаря;
– виписку з історії хвороби або амбулаторної картки;
– знімки і опису результатів попередніх досліджень (не тільки КТ, а й інших);
– інші документи, які стосуються Вашого захворювання.

Протипоказання для введення контрасту

– Важкі реакції на контрастні препарати в анамнезі (шок, зупинка дихання або серцевої діяльності, судоми)
– Бронхіальна астма або алергічне захворювання у важкій формі
– Гіпертиреоз
– Важка ниркова або печінкова недостатність
– Вагітність і період лактації.

Навіщо потрібно вводити контрастну речовину

У деяких випадках пацієнтам виконується комп’ютерна томографія з контрастом. Контрастом називається речовина на основі йоду, яке використовується для поліпшення візуалізації потрібних структур.

Препарат вводиться в вену і забарвлює судини в момент свого поширення по кровотоку, а потім накопичується в тканинах, покращуючи їх візуалізацію на знімках. Особливо добре він проникає в багато постачається кров’ю органи і тканини, через що його нерідко використовують при виявленні патологічних вогнищ з посиленим припливом крові: ділянки запалення, злоякісні новоутворення.

Контрастну речовину повністю виводиться з кровотоку в межах 12-24 годин.

Як проходить КТ (МСКТ або СКТ) нижніх кінцівок?

– Для проведення процедури Вас запросять пройти в апаратну, де і буде проводитися дослідження. Попросять зняти всі металеві предмети в області дослідження і лягти на пересувний стіл.

– Протягом сканування кільце буде обертатися навколо столу, а сам стіл буде рухатися в горизонтальній площині. При цьому Ви повинні зберігати повну нерухомість.

– При проведенні комп’ютерної томографії в кабінеті будете перебувати тільки Ви, а персонал буде спостерігати за процедурою через скло. Так само вас будуть чути через пристрій зворотного зв’язку.

Клаустрофобія або боязнь закритого простору!

Наш центр пропонує Вам пройти дослідження на томографі відкритого типу. За рахунок відкритого типу корпусу і високій швидкості дослідження, навіть пацієнти з клаустрофобію будуть відчувати себе максимально комфортно.

КТ в Киеве

Последние записи