Акція! Вартість КТ легенів 1105 грн. Деталі

Телефон +38(073)-413-85-59 м Київ, проспект Лобановського, 17
Телефон +38(096)-011-14-43 г. Киев, Нестерівський пров. 13/19
Телефон +38(096)-145-11-76 м. Київ, вул. Васильківська, 45, корпус 4
Ми в соц. мережах:
Робочі години: Пн. - Сб.: Нд .: Вихідний

КТ Легенів

1105 грн

Основне

Час проведення: 5 хвилин, з контрастом – 20 хвилин
Необхідність введення контрастної речовини: за показаннями лікаря
Необхідність попередньої підготовки: немає
Наявність протипоказань: без контраста- немає, з контрастом- та
Обмеження: вага – до 160 кг
Діти: від 14 років

Що таке КТ (МСКТ або СКТ) органів грудної клітини?

МСКТ – є найточнішим і найбільш інформативним дослідженням даної області. При підозрі на захворювання органів грудної порожнини пацієнтам в першу чергу призначають рентгенологічне дослідження.

Інформативність цього методу досить обмежена і на додаток проводиться комп’ютерна томографія. Комп’ютерна томографія органів грудної клітини також заснована на використанні рентгенівських променів, проте володіє більшою роздільною здатністю. Це стає можливим завдяки тому, що даний метод створює не загальні знімки тіла, на яких тіні органів нашаровуються один на одного, а послідовно виконані «зрізи» тканин.

Дана методика дозволяє візуалізувати елементи скелета грудної клітини (хребці, ребра), легені і дихальні шляхи, а також органи середостіння, до складу яких входять серце, великі судини, лімфовузли, грудна частина стравоходу і тимус.

МСКТ органів грудної клітини покаже запальні процеси, специфічні зміни (туберкульоз), злоякісних і доброякісних процеси в цій галузі. Так само помітні ушкодження, аномалії розвитку і інші зміни, які неможливо визначити іншими методами. У нашому центрі «Діагност КТ» проводиться багатошарова спіральна комп’ютерна томографія легенів, яка відрізняється більшою чутливістю в порівнянні зі звичайною спіральної методикою.

Які показання для КТ (МСКТ або СКТ) органів грудної клітини?

  • Рентген негативні або «сумнівні» пневмонії;
  • Доброякісні і злоякісні новоутворення легенів і органів середостіння;
  • Метастази в лімфовузли та органи грудної клітки;
  • Плеврит;
  • Лімфоаденопатія, лімфогранулематоз;
  • Грижа, параліч діафрагми;
  • Професійні захворювання легенів;
  • Туберкульоз;
  • Саркоїдоз;
  • Оцінка динаміки лікування при хворобах легенів;
  • Підготовка до оперативного лікування (пухлини, туберкулома і ін.);
  • Паразитарні кісти легенів;
  • Абсцес легенів;
  • Рентгенологічні зміни в грудній клітці неясного походження;
  • Уточнення при вже встановленому діагнозі (розмір пухлини, ступінь проростання, посегментно розташування вогнищ і т.д.);
  • Медіастиніт;
  • Захворювання серця і великих судин;
  • Аномалії розвитку органів грудної клітки та середостіння;
  • Ателектаз (спадання часточки, сегмента або частки легені);
  • Інфарктна пневмонія після тромбоемболії легеневої артерії.

Що краще – МРТ або КТ (МСКТ або СКТ) органів грудної клітини?

Якщо Вам потрібно обстежити цю область, в виборі між КТ і МРТ необхідно віддати перевагу перший варіант. Магнітно-резонансна томографія погано пристосована для візуалізації легень і порожнистих органів, тому її інформативність в більшості випадків виявляється не вище, ніж у рентгенографії. Якщо врахувати, що КТ-сканування проводиться з метою уточнення останньої, це не найкращий варіант дослідження. До того ж МРТ гірше візуалізує органи, що знаходяться в русі, а в грудній клітці і серце, і великі судини, і легкі ритмічно рухаються, що може створювати артефакти на знімках.

Будучи найточнішою методикою дослідження органів дихання, комп’ютерна томографія легенів використовується навіть в найскладніших випадках, наприклад, для диференціальної діагностики туберкульозу та саркоїдозу. Томографія дозволяє з великою точністю передбачати природу новоутворень легень, що дозволяє зробити висновок про ступінь їх злоякісності і скласти приблизний план лікування. На знімках КТ добре видно структури, які не є прямою метою дослідження – хребці, грудина і ребра. Це дозволяє отримати додаткову інформацію, наприклад, про ступінь проростання пухлин середостіння в хребетний стовп.

Чи небезпечний метод КТ (МСКТ або СКТ) дослідження?

Так як цей метод має на увазі використання рентгенівських променів, багато хто переживає, що така діагностика може принести шкоду здоров’ю. Це абсолютно невиправдані побоювання. За рахунок сучасного обладнання та програмно-апаратних комплексів променеве навантаження дуже низька і є біологічно обумовленої. Цей метод не зашкодить вашому здоров’ю і може проводитися навіть кілька разів на рік. Абсолютно всі дослідження проводяться під чуйним контролем лікарів-анестезіологів!

Протипоказання для введення контрасту

– Важкі реакції на контрастні препарати в анамнезі (шок, зупинка дихання або серцевої діяльності, судоми)
– Бронхіальна астма або алергічне захворювання у важкій формі
– Гіпертиреоз
– Важка ниркова або печінкова недостатність
– Вагітність і період лактації.

Навіщо потрібно вводити контрастну речовину

У деяких випадках пацієнтам виконується комп’ютерна томографія з контрастом. Контрастом називається речовина на основі йоду, яке використовується для поліпшення візуалізації потрібних структур.

Препарат вводиться в вену і забарвлює судини в момент свого поширення по кровотоку, а потім накопичується в тканинах, покращуючи їх візуалізацію на знімках. Особливо добре він проникає в багато постачається кров’ю органи і тканини, через що його нерідко використовують при виявленні патологічних вогнищ з посиленим припливом крові: ділянки запалення, злоякісні новоутворення.

Контрастну речовину повністю виводиться з кровотоку в межах 12-24 годин.

Як підготуватися до дослідження КТ (МСКТ або СКТ) органів грудної клітини і що слід взяти з собою?

Якщо дослідження проходить без контрасту, підготовка не потрібна.

Контрастне дослідження проводиться при наявності аналізу на креатинін. Бажано припинити прийом їжі за 1-2 години до дослідження.

З собою необхідно взяти, якщо є:
– направлення лікаря;
– виписку з історії хвороби або амбулаторної картки;
– знімки і опису результатів попередніх досліджень (не тільки КТ, а й інших);
– інші документи, які стосуються Вашого захворювання.

Як проходить КТ (МСКТ або СКТ) органів грудної клітини?

– Для проведення процедури Вас запросять пройти в апаратну, де і буде проводитися дослідження. Попросять зняти всі металеві предмети в області дослідження і лягти на пересувний стіл.

– Протягом сканування кільце буде обертатися навколо столу, а сам стіл буде рухатися в горизонтальній площині. При цьому Ви повинні зберігати повну нерухомість.

– При проведенні комп’ютерної томографії в кабінеті будете перебувати тільки Ви, а персонал буде спостерігати за процедурою через скло. Так само вас будуть чути через пристрій зворотного зв’язку.

Клаустрофобія або боязнь закритого простору!

Наш центр пропонує Вам пройти дослідження на томографі відкритого типу. За рахунок відкритого типу корпусу і високій швидкості дослідження, навіть пацієнти з клаустрофобію будуть відчувати себе максимально комфортно.

кт грудной клетки

Последние записи