Акція! Вартість КТ легенів 1105 грн. Деталі

Телефон +38(073)-413-85-59 м Київ, проспект Лобановського, 17
Телефон +38(096)-011-14-43 г. Киев, Нестерівський пров. 13/19
Телефон +38(096)-145-11-76 м. Київ, вул. Васильківська, 45, корпус 4
Ми в соц. мережах:
Робочі години: Пн. - Сб.: Нд .: Вихідний

КТ органів малого тазу з пероральним посиленням

1600 грн

Основне

Час проведення: 5 хвилин, з контрастом – 20 хвилин
Необхідність введення контрастної речовини: за показаннями лікаря
Необхідність попередньої підготовки: Необхідна, уточнювати в нашому центрі
Наявність протипоказань: без контраста- немає, з контрастом- та
Обмеження: вага – до 160 кг
Діти: від 14 років

Що таке КТ (МСКТ або СКТ) органів малого тазу?

Метод надає відомості про стан кісткової основі і внутрішніх органах, що знаходяться в даній області. На знімках видно будова прямої кишки, сечового міхура, кінцевих частин сечоводів, передміхурової залози у чоловіків, матки і придатків – у жінок.

Крім того, на них можна визначити глибоку клітковину тазу, лімфатичні вузли і, за певних умов (введення контрасту), артерії та вени, що йдуть до органів і від них.

Як правило МСКТ малого таза проводиться після попереднього ультразвукового дослідження, так як бажано щоб пацієнт мав попередню діагностику. Якщо це неможливо – наприклад, при пошкодженнях нижньої частини живота або екстреному обстеженні, коли на додаткові процедури немає часу – її можна провести і без УЗД. Навіть в цьому випадку точність методики не постраждає: пошарові зрізи, зроблені з дрібним кроком, не дозволять пропустити наявні порушення.

На знімках малого таза помітні запальні процеси, зони пухлинного росту, пошкодження органів і інші патологічні зміни. За точністю і надійності комп’ютерна томографія повністю порівнянна з «конкуруючої» методикою – МРТ.

До КТ малого тазу також можна віднести:
– КТ кишечника
– КТ сечового міхура
– КТ матки і придатків
– КТ яєчників
– КТ сечоводів
– КТ передміхурової залози (простата)

Які показання для КТ (МСКТ або СКТ) органів малого тазу?

 • травми органів малого таза (зазвичай в таких випадках дослідження проводиться разом з КТ черевної порожнини і нирок);
 • підозра на скупчення рідини і крові в малому тазі;
 • запальні захворювання органів (простатит, сальпінгоофорит і т.д.);
 • біль в нижній частині живота, порушення функції тазових органів, розлади менструального циклу у жінок і інші симптоми,
 • якщо інші процедури не виявляють ніякої патології;
 • кісти яєчників, передміхурової залози;
 • абсцеси малого таза;
 • злоякісні і доброякісні новоутворення малого таза;
 • метастази в глибокі лімфовузли, проростання пухлин в сусідні органи, кістки і судини (дослідження проводиться з контрастом);
 • підготовка хворих до оперативного лікування;
 • аномалії органів малого таза;
 • гострі хірургічні патології – розрив яєчника, перекрут ніжки кісти та ін. (допустима лише МСКТ, як найбільш короткочасна).

Що краще – МРТ або КТ (МСКТ або СКТ) органів малого тазу?

Комп’ютерна томографія сечового міхура дозволяє бачити поліпи, пухлини і камені цього органу навіть при дуже дрібному їх розмірі або розташуванні в «незручних» для візуалізації місцях: при впадінні в міхур сечоводів або переході в уретру. Так як дослідження неінвазивної, саме його призначають у випадках, коли будь-яка грубе вплив на тіло пацієнта неприпустимо. Наприклад, якщо після хірургічного лікування аденоми простати у хворого розвивається кровотеча з сечовипускального каналу, використовувати якісь інші методики небажано, так як вони можуть збільшити ушкодження.

Наявність металу в організмі (ендопротези, штифти, пластинки, гвинти) або імплантованих електронних пристроїв (водії ритму, інсулінові помпи) не є протипоказанням для проведення МСКТ. Це є одним з найбільш важливих переваг для пацієнтів.

Чи небезпечний метод КТ (МСКТ або СКТ) дослідження?

Так як цей метод має на увазі використання рентгенівських променів, багато хто переживає, що така діагностика може принести шкоду здоров’ю. Це абсолютно невиправдані побоювання. За рахунок сучасного обладнання та програмно-апаратних комплексів променеве навантаження дуже низька і є біологічно обумовленої. Цей метод не зашкодить вашому здоров’ю і може проводитися навіть кілька разів на рік. Абсолютно всі дослідження проводяться під чуйним контролем лікарів-анестезіологів!

Протипоказання для введення контрасту

– Важкі реакції на контрастні препарати в анамнезі (шок, зупинка дихання або серцевої діяльності, судоми)
– Бронхіальна астма або алергічне захворювання у важкій формі
– Гіпертиреоз
– Важка ниркова або печінкова недостатність
– Вагітність і період лактації.

Навіщо потрібно вводити контрастну речовину

У деяких випадках пацієнтам виконується комп’ютерна томографія з контрастом. Контрастом називається речовина на основі йоду, яке використовується для поліпшення візуалізації потрібних структур.

Препарат вводиться в вену і забарвлює судини в момент свого поширення по кровотоку, а потім накопичується в тканинах, покращуючи їх візуалізацію на знімках. Особливо добре він проникає в багато постачається кров’ю органи і тканини, через що його нерідко використовують при виявленні патологічних вогнищ з посиленим припливом крові: ділянки запалення, злоякісні новоутворення.

Контрастну речовину повністю виводиться з кровотоку в межах 12-24 годин.

Як підготуватися до дослідження КТ (МСКТ або СКТ) органів малого тазу і що слід взяти з собою?

Якщо дослідження проходить без контрасту, підготовка не потрібна.

Контрастне дослідження проводиться при наявності аналізу на креатинін. Бажано припинити прийом їжі за 1-2 години до дослідження.

З собою необхідно взяти, якщо є:
– направлення лікаря;
– виписку з історії хвороби або амбулаторної картки;
– знімки і опису результатів попередніх досліджень (не тільки КТ, а й інших);
– інші документи, які стосуються Вашого захворювання.

Як проходить КТ (МСКТ або СКТ) органів малого тазу?

– Для проведення процедури Вас запросять пройти в апаратну, де і буде проводитися дослідження. Попросять зняти всі металеві предмети в області дослідження і лягти на пересувний стіл.

– Протягом сканування кільце буде обертатися навколо столу, а сам стіл буде рухатися в горизонтальній площині. При цьому Ви повинні зберігати повну нерухомість.

– При проведенні комп’ютерної томографії в кабінеті будете перебувати тільки Ви, а персонал буде спостерігати за процедурою через скло. Так само вас будуть чути через пристрій зворотного зв’язку.

Клаустрофобія або боязнь закритого простору!

Наш центр пропонує Вам пройти дослідження на томографі відкритого типу. За рахунок відкритого типу корпусу і високій швидкості дослідження, навіть пацієнти з клаустрофобію будуть відчувати себе максимально комфортно.

КТ костей таза

Последние записи