Акція! Вартість КТ легенів 1105 грн. Деталі

Телефон +38(073)-413-85-59 м Київ, проспект Лобановського, 17
Телефон +38(096)-011-14-43 г. Киев, Нестерівський пров. 13/19
Телефон +38(096)-145-11-76 м. Київ, вул. Васильківська, 45, корпус 4
Ми в соц. мережах:
Робочі години: Пн. - Сб.: Нд .: Вихідний

КТ пазух носа

1200 грн

Основне

Час проведення: 5 хвилин, з контрастом – 20 хвилин
Необхідність введення контрастної речовини: за показаннями лікаря
Необхідність попередньої підготовки: немає
Наявність протипоказань: без контраста- немає, з контрастом- та
Обмеження: вага – до 160 кг
Діти: від 14 років

Що таке МСКТ КТ (МСКТ або СКТ) пазух носа (навколоносових пазух).

Дослідження пазух проводитися менше 5-ти хвилин і абсолютно безболісно. Цей метод має на увазі використання рентгенівських променів на досліджувану область. Слід відразу зазначити, що променеве навантаження в нашому центрі зведена до мінімуму, про що говорять цифри по закінченню дослідження. Все це стає можливим за рахунок новітнього обладнання та програмно-апаратних комплексів, які знижують променеве навантаження до біологічно обумовлених мінімумів.

МСКТ придаткових пазух дозволяє візуалізувати гайморові, лобні і інші пазухи, а так само навколишні структури. За допомогою цього методу можна визначити наявність кіст, поліпів і інших новоутворень. Вбачаються ознаки запалень, гною або крові в порожнинах.

Метод МСКТ добре підходить для дослідження кісткових і порожнистих структур з рідиною і повітрям. Саме з цієї причини це самий інформативний метод дослідження придаткових пазух носа. У той час як звичайний рентген може показати тільки гайморит, томографія має можливість підтвердити або виключити будь-яку патологію.

Які показання для КТ (МСКТ або СКТ) пазух носа (навколоносових пазух)?

– Запальні захворювання навколоносових пазух, при відсутності ефекту від антибактеріальної терапії
– Планування ендоскопічних оперативних втручань і пластичних коригуючих операцій
– Оцінка поширеності пухлинного процесу (визначення стадії) і контроль ефективності лікування
– Підозра на травматичне ушкодження кісток лицьового черепа з розвитком гематосінуса, переломи стінок орбіти, кісток основи черепа
– Аномалії розвитку
– Оцінки пазух, заповнених рідиною або оцінки потовщення оболонки пазухи;
– Діагностики синуситів.

Що краще – МРТ або КТ (МСКТ або СКТ) пазух носа (навколоносових пазух)?

За рахунок того, що метод МСКТ має на увазі дослідження дрібними кроками (зрізами), дослідження проведені методом МСКТ є більш точними. За допомогою КТ можна виявити проростання пухлин в стінки пазух з розташованих поруч анатомічних областей, визначити дрібні тріщини черепа та інші порушення, недоступні ні рентгену, ні МРТ!

Чи небезпечний метод КТ (МСКТ або СКТ) дослідження?

Так як цей метод має на увазі використання рентгенівських променів, багато хто переживає, що така діагностика може принести шкоду здоров’ю. Це абсолютно невиправдані побоювання. За рахунок сучасного обладнання та програмно-апаратних комплексів променеве навантаження дуже низька і є біологічно обумовленої. Цей метод не зашкодить вашому здоров’ю і може проводитися навіть кілька разів на рік. Абсолютно всі дослідження проводяться під чуйним контролем лікарів-анестезіологів!

Протипоказання для введення контрасту.

– Важкі реакції на контрастні препарати в анамнезі (шок, зупинка дихання або серцевої діяльності, судоми)
– Бронхіальна астма або алергічне захворювання у важкій формі
– Гіпертиреоз
– Важка ниркова або печінкова недостатність
– Вагітність і період лактації.

Навіщо потрібно вводити контрастну речовину.

У деяких випадках, для отримання більш інформативного дослідження, пацієнтам виконується комп’ютерна томографія з контрастом. Контрастом називається речовина на основі йоду, яке використовується для поліпшення візуалізації потрібних структур.

Препарат вводиться в вену і забарвлює судини в момент свого поширення по кровотоку, а потім накопичується в тканинах, покращуючи їх візуалізацію на знімках. Особливо добре він проникає в багато постачається кров’ю органи і тканини, через що його нерідко використовують при виявленні патологічних вогнищ з посиленим припливом крові: ділянки запалення, злоякісні новоутворення.

Контрастну речовину повністю виводиться з кровотоку в межах 12-24 годин.

Як підготуватися до дослідження КТ (МСКТ або СКТ) пазух носа (навколоносових пазух) і що слід взяти з собою?

Якщо дослідження проходить без контрасту, підготовка не потрібна.

Контрастне дослідження проводитися при наявності аналізу на креатинін. Бажано припинити прийом їжі за 1-2 години до дослідження.

З собою необхідно взяти, якщо є:

– направлення лікаря;
– виписку з історії хвороби або амбулаторної картки;
– знімки і опису результатів попередніх досліджень (не тільки КТ, а й інших);
– інші документи, які стосуються Вашого захворювання.

Як проходить КТ (МСКТ або СКТ) пазух носа (навколоносових пазух)?

– Для проведення процедури Вас запросять пройти в апаратну, де і буде проводитися дослідження. Попросять зняти всі металеві предмети в області дослідження і лягти на пересувний стіл.

– Протягом сканування кільце буде обертатися навколо столу, а сам стіл буде рухатися в в горизонтальній площині. При цьому Ви повинні зберігати повну нерухомість.

– При проведенні комп’ютерної томографії в кабінеті будете перебувати тільки Ви, а персонал буде спостерігати за процедурою через скло. Так само вас будуть чути через пристрій зворотного зв’язку.

Клаустрофобія або боязнь закритого простору!

Наш центр пропонує Вам пройти дослідження на томографі відкритого типу. За рахунок відкритого типу корпусу і високій швидкості дослідження, навіть пацієнти з клаустрофобію будуть відчувати себе максимально комфортно.

Последние записи