КТ скроневих кісток | 1200 грн |
Основне
Час проведення: 5 хвилин
Необхідність введення контрастної речовини: за показаннями лікаря
Необхідність попередньої підготовки: немає
Наявність протипоказань: без контраста- немає
Обмеження: вага – до 160 кг
Діти: від 14 років
(МСКТ) скроневих кісток дозволяє візуалізувати такі важливі структури, як піраміди скроневих кісток, комірчасті структури соскоподібного відростка, зовнішній слуховий прохід, середнє і внутрішньо вухо і визначити наявність в них морфологічних змін.
МСКТ також дозволяє візуалізувати м’які тканини цієї області. Широкі можливості комп’ютерної томографії дозволяють діагностувати запальні захворювання, пухлини, різні аномалії розвитку, травми, інфекційні ураження.
Які показання для КТ (МСКТ або СКТ) скроневих кісток?
Якщо говорити про дослідження скроневих кісток за допомогою методу МСКТ, можна з упевненістю заявити, що даний тип дослідження краще впорається з поставленим завданням. МСКТ- це метод променевої діагностики який в першу чергу спрямований на вивчення кісткових структур і само собою зрозуміло, результати такого дослідження будуть найбільш інформативними. Наявність металу в тілі не буде протипоказанням при проведенні комп’ютерної томографії, на відміну від МРТ.
Користь даного методу ще й у тому, що він є просто незамінним при екстрених показаннях. Висока швидкість комп’ютерної томографії просто не дозволить лікарям втратити дорогоцінні хвилини.
Метал в організмі (ендопротези, штифти, пластини, гвинти) або імплантовані електронні пристрої (інсулінові помпи, водії ритму) не є протипоказанням для проведення комп’ютерної томографії. Як для пацієнтів, так і для лікарів ця можливість дуже часто стає вирішальною при виборі КТ або МРТ.
Чи небезпечний метод КТ (МСКТ або СКТ) дослідження?
Даний тип дослідження має на увазі використання рентгенівського випромінювання і природно багато хто переживає, що така діагностика може завдати шкоди здоров’ю. Дані побоювання абсолютно невиправдані. В наш час, сучасне обладнання спільно з програмно-апаратними комплексами відмінно справляються з поставленими завданнями і знижують променеве навантаження до мінімуму, що і робить її біологічно обумовленої. Комп’ютерна томографія не зашкодить вашому здоров’ю і може проводитися навіть кілька разів на рік.
Як підготуватися до дослідження КТ (МСКТ або СКТ) скроневих кісток і що слід взяти з собою?
Дослідження проходить без контрасту і підготовка в цьому випадку не потрібно.
Візьміть з собою, якщо є:
– направлення лікаря;
– виписку з історії хвороби або амбулаторної картки;
– знімки (плівки) і опису результатів попередніх досліджень (КТ, МРТ, УЗД та інших);
– будь-які документи, які відносяться до Вашого захворювання.
Як проходить КТ (МСКТ або СКТ) скроневих кісток?
– Для початку Вас запросять пройти в процедурну, де і буде проводитися дослідження. Попросять зняти всі металеві предмети в області дослідження і лягти на м’який пересувний стіл.
– Протягом сканування кільце буде обертатися навколо столу, а сам стіл буде рухатися в горизонтальній площині. При цьому Ви повинні зберігати повну нерухомість.
– У момент проведення комп’ютерної томографії в процедурній будете перебувати тільки Ви, а персонал буде контролювати процес через віконце в стіні. Також Вас будуть чути через пристрій зворотного зв’язку.
Клаустрофобія або боязнь закритого простору!
У «Діагност КТ» встановлено томограф відкритого типу. Завдяки такій моделі корпусу і високій швидкості дослідження, навіть пацієнти з острахом закритих просторів будуть відчувати себе в безпеці!