Ми завжди намагаємося дбати про наших пацієнтів як до візиту в Диагност КТ, так і після. Саме тому наші фахівці підготували для Вас статтю яка в першу чергу може дати відповіді на такі питання як:
Що можна їсти після КТ? Чи можна вживати алкоголь після КТ? Наскільки шкідлива процедура? Як мінімізувати її вплив?
Що робити після рентгена? Чи можна вагітніти після рентгена або комп’ютерної томографії?
Незважаючи на те, що метод МСКТ має на увазі використання рентгенівського випромінювання все дози біологічно обумовлені і не можуть нашкодити вашому здоров’ю. Проте, щоб мінімізувати результати впливу томографії потрібно дотримуватися кількох простих рекомендацій.
При правильному харчуванні і грамотному збільшенні водного балансу, 90% контрастної речовини виводиться в першу добу, решта 10% протягом ~ 48 годин.
Примітка: Не варто старатися зі збільшенням водного балансу, якщо є проблеми з нирками.
Якщо пацієнт після процедури КТ знаходиться в стаціонарі лікарні можливе призначення інфузійної терапії (фізрозчин, реосорбілакт, кристалоїдних розчинів, глюкоза).
Також якщо дослідження проводилося з високим показником креатиніну рекомендується проведення гемодіалізу. В даному випадку обов’язкова консультація лікаря.
Після КТ без введення контрастної речовини, а також після рентгена рекомендовано:
Чи можливо планування вагітності після проведення комп’ютерної томографії або рентгенографії? Через якийсь проміжок часу вагітність стає можливою? Вагітніти можна відразу після проведення даних процедур, оскільки дози і час випромінювання мізерно малі для вплив на перебіг вагітності і формуванні плоду в цілому. Справа в тому, що рентгенівське випромінювання це електромагнітні хвилі, які роблять свій вплив тільки в момент роботи рентгенівського апарата і аж ніяк не «складуються» в організмі. Отже можна зробити висновок, що після процедури промені на Вас впливати просто не можуть.
Після комп’ютерної томографії або рентгена Ваш спосіб життя і раціон харчування жодним чином не змінюється, оскільки дані методи не можуть критично впливати на організм, при дотриманні певних норм.
Продукти харчування які ми виклали вище якісно доповнять Ваш раціон харчування, оскільки містять в собі корисні речовини (селен, калій, кальцій, клітковину, метіонін, кавову кислоту), які мінімізують вплив невеликих доз радіації на організм і в цілому будуть для Вас корисні.
Примітка: Всі вищесказане не є обов’язковим до виконання і несе тільки рекомендаційний характер.