Вартість КТ легенів 1170 грн. Деталі

Телефон +38(073)-413-85-59 м Київ, проспект Лобановського, 17
Телефон +38(096)-011-14-43 г. Киев, Нестерівський пров. 13/19
Телефон +38(063)-370-24-22 м. Київ, вул. Васильківська, 45, корпус 4
Ми в соц. мережах:
Робочі години: Пн. - Сб.: Нд .: Вихідний

Основне

Комп’ютерна томографія (КТ або СКТ, МСКТ) – один з ключових методів діагностики внутрішніх органів і систем, методом багатошарового сканування за рахунок рентгенівських променів. Якщо говорити простіше, то комп’ютерний томограф це «великий і більш потужний рентген»

комп'ютерний томограф

Комп’ютерний томограф

Традиційний рентгенографічіскей метод (рентген) може забезпечити знімок лише в одній проекції. Коли знімок КТ дозволяє розглянути об’єкт з понад точністю до міліметра зі всіх видимих ​​сторін.

Принцип роботи

В процесі обстеження методом комп’ютерної томографії рентгенівська трубка випускає тонкий, віялоподібні пучок рентгенівських променів, який сканує тіло, рухаючись навколо нього по колу. Навпаки рентгенівської трубки встановлена ​​кругова система детекторів, які фіксують інтенсивність випромінювання після проходження через тканини організму.

Як проходить процедура комп’ютерної томографії?

Метод проведення комп’ютерної томографії можна розділити на два види:

1. КТ без контрасту – нативное дослідження (без застосування контрастної речовини)

2. КТ з контрастом – болюсное дослідження (із застосуванням контрастної речовини)

Комп’ютерна томографія без контрасту проходить наступним чином:

1. Вас проведуть в процедурну кімнату, де попросять зняти всі металеві предмети розташовані в зоні обстеження
(Сережки, кільця, браслети, бюстгальтер з металевими елементами і т.п.)

2. Вас попросять лягти на м’який пересувний стіл томографа. Протягом усього сканування стіл буде рухатися в горизонтальній площині, а кільце з детекторами обертатися навколо Вас. При цьому необхідно зберігати повну нерухомість і слідувати вказівкам лікаря (вдих, видих, затримка дихання).

3. Процес дослідження припускає, що в момент обстеження в кімнаті з томографом (процедурної) будете перебувати тільки Ви. Переживати з цього приводу не варто, оскільки наші фахівці будуть спостерігати за Вами з початку і до кінця обстеження. Також томограф оснащений системою зворотного зв’язку, так що Вас будуть не тільки бачити, а й чути

Комп’ютерна томографія з контрастом проходить наступним чином:

При проведенні дослідження з контрастом Вам поставлять внутрішньовенний катетер через який рентгеноконтрастний препарат буде надходити в Ваш організм. Постановка даного катетера схожа на звичайнісінький внутрішньовенний укол, а момент введення препарату абсолютно безболісний. Як правило, пацієнт відчуває приємне тепло по всьому тілу, що може навіть позитивно позначитися на протіканні обстеження. В іншому процедура повторює комп’ютерну томографію без контрасту.

Про те, як виводиться рентгеноконтрастное речовина Вам повідомить лікар-анестезіолог або ж Ви можете прочитати про це в статті «Після КТ».

Переваги сучасних комп’ютерних томографів

Удосконалення систем комп’ютерної томографії забезпечило значне поліпшення якості зображення при значному зниженні променевого навантаження. Завдяки високій швидкості дослідження, руху внутрішніх органів і пульсації судин не впливають на якість зображення. Можливість дослідження тонких і надтонких зрізів (менше 1 мм) дозволяє виявляти мінімальні зміни внутрішніх органів.

Застосування спеціальних комп’ютерних програм дозволяє представляти отримані в ході сканування дані в найбільш зручному для інтерпретації вигляді. Так, фахівець може вивчити набір зображень послідовно розташованих шарів (аксіальних зрізів), реконструювати зображення в будь-якій площині (корональної, сагітальній, криволінійної). Провести вимірювання розмірів / відстаней / площ, побудувати наочну тривимірну модель, «заглянути» всередину порожніх структур – провести віртуальну бронхоскопію при дослідженні легких або віртуальну колоноскопію при дослідженні товстої кишки і т.д.

Всі дані, отримані в ході комп’ютерної томографії, можуть бути не тільки представлені на плівці, а й збережені на знімних носіях або передані по мережі в інші медичні установи.

СКТ

Последние записи