Вартість КТ легенів 1170 грн. Деталі

Телефон +38(073)-413-85-59 м Київ, проспект Лобановського, 17
Телефон +38(096)-011-14-43 г. Киев, Нестерівський пров. 13/19
Телефон +38(063)-370-24-22 м. Київ, вул. Васильківська, 45, корпус 4
Ми в соц. мережах:
Робочі години: Пн. - Сб.: Нд .: Вихідний

Основні відмінності спіральної комп’ютерної томографії (СКТ) від магнітно-резонансної томографії (МРТ). КТ відрізняється від МРТ в першу чергу тим, що в їх основі лежать різні технічні властивості і використовуються абсолютно різні принципи роботи. Давайте розберемо кожен з них:

Комп’ютерна томографія

Ще її називають мультиспіральна (МСКТ) або мультідетекторний (МДКТ), але це, все той же метод комп’ютерної томографії. В основі роботи МСКТ лежить рентгенівське випромінювання, що і є приводом для хвилювання у пацієнтів. Подібні побоювання аніскільки не виправдані, оскільки у сучасних томографів є можливість зниження променевого навантаження, що робить дослідження максимально безпечним.

Магнітно-резонансна томографія

МРТ або ЯМРТ (ядерно-магнітна резонансна томографія). В основі цього методу лежить використання магнітного поля. Магнітне поле діє на атоми водню, змінюючи їх положення і за допомогою технічних пристосувань лікар отримує необхідне зображення.

Дуже важливо знати, що МРТ протипоказана при наявності у пацієнтів:

  • Металоконструкцій в кістках або металевих предметів в м’яких тканинах (наприклад куль або сторонніх тіл, які потребують видалення хірургічним шляхом);
  • Штучного водія ритму;
  • Внутрішнього слухового апарату;
  • Незнімних металевих зубних мостів, штифтів або коронок;
  • Металевих дужок або кліпсів, що залишилися в організмі після перенесених хірургічних операцій;
  • Кава-фільтрів.

Також слід пам’ятати, що МРТ не може бути проведена:

  • У людей з острахом замкнутого простору (клаустрофобії) і у пацієнтів з неадекватною поведінкою;
  • У пацієнтів з масою тіла понад 100 кг.

Для СКТ всі перераховані вище протипоказання не мають значення.

Що краще? Що вибрати КТ або МРТ?

Дані питання турбують більшість пацієнтів. Два цих методу взаємозамінні, але є ряд захворювань і патологій які краще дослідити на МСКТ так само, як і патології які краще візуалізуються на МРТ. Так само на можливість проведення того чи іншого дослідження впливають протипоказання кожного з методів.

Для правильного вибору проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем або ознайомтеся з інформацією по кожному конкретному дослідженню на нашому сайті в розділі «Статті».

скт чі МРТ

Последние записи