Основне
Час проведення: 5 хвилин – один відділ
Необхідність попередньої підготовки: немає
Наявність протипоказань: немає
Обмеження: вага – до 160 кг
Діти: від 14 років
Поява методу МСКТ справило революції в травматології та ортопедії, так як можливість тривимірного відображення кісткових структур різко підвищила точність планування оперативних втручань.
Виявлення рентгенологічно прихованих переломів складних анатомічних областей (хребет, кисть, стопа, тазостегновий суглоб), віртуальна екзартікуляція з визначенням ступеня вдавлення кісткової пластинки, уточнення кількості і розташування кісткових уламків стали рутинними показаннями для проведення МСКТ.
Можливість швидкого дослідження всього тіла вивела МСКТ на перший план серед діагностичних методик, застосовуваних у пацієнтів з політравмою. З розвитком технологій лазерного моделювання (стереолітографії) велику поширеність отримало планування реконструктивно-пластичних операцій і виготовлення індивідуальних синтетичних трансплантатів на основі даних МСКТ.
Які показання для КТ (МСКТ або СКТ) хребта?
– Переломи хребців, в тому числі компресійні (виникають від вертикального здавлювання і погано помітні на рентгенограмах);
– Доброякісні та злоякісні пухлини хребта і навколишніх м’яких тканин з проростанням в хребці;
– Остеохондроз;
– Руйнування хребців при остеопорозі, гнійних процесах ( «вогнища відсіву» при зараженні крові), специфічних інфекціях (туберкульоз, сифіліс);
– Стеноз або розширення хребетного каналу;
– Захворювання спинного мозку (пухлина, абсцес, розсіяний склероз);
– Аномалії будови хребців (роздвоєння відростків і т.д.);
– Протрузії і грижі міжхребцевих дисків;
– Симптоми, що дозволяють запідозрити захворювання хребта: біль в спині, скутість і обмеження рухливості, корінцевий синдром, часткові паралічі, оніміння рук і ніг;
– Підготовка до хірургічних втручань на хребті, контроль стану після операцій;
– Травми спини.
Так як метод МСКТ спрямований на дослідження кісткових і порожнистих структур, він ідеально підходить для дослідження хребта. МСКТ візуалізує не тільки зовнішню, а й внутрішню структуру хребта.
Деталізація зображень на сучасних томографах настільки висока, що за ним можна оцінити напрямок, цілісність і товщину окремих кісткових балок, а завдяки комп’ютерним програмам – в абсолютних величинах дізнатися денситометричної показники (щільність кістки).
Також КТ добре визначає захворювання спинного мозку і хребетного каналу, такі, як аномалії розвитку, демієлінізуючі процеси (розсіяний склероз), крововиливи в спинний мозок при артеріо-венозної мальформації, пухлини і т.д.
Так як цей метод має на увазі використання рентгенівських променів, багато хто переживає, що така діагностика може принести шкоду здоров’ю. Це абсолютно невиправдані побоювання. За рахунок сучасного обладнання та програмно-апаратних комплексів променеве навантаження дуже низька і є біологічно обумовленої. Цей метод не зашкодить вашому здоров’ю і може проводитися навіть кілька разів на рік. Абсолютно всі дослідження проводяться під чуйним контролем лікарів-анестезіологів!
Як підготуватися до дослідження КТ (МСКТ або СКТ) хребта і що слід взяти з собою?
Якщо дослідження проходить без контрасту, підготовка не потрібна.
З собою необхідно взяти, якщо є:
– направлення лікаря;
– виписку з історії хвороби або амбулаторної картки;
– знімки і опису результатів попередніх досліджень (не тільки КТ, а й інших);
– інші документи, які стосуються Вашого захворювання.
– Для проведення процедури Вас запросять пройти в апаратну, де і буде проводитися дослідження. Попросять зняти всі металеві предмети в області дослідження і лягти на пересувний стіл.
– Протягом сканування кільце буде обертатися навколо столу, а сам стіл буде рухатися в горизонтальній площині. При цьому Ви повинні зберігати повну нерухомість.
– При проведенні комп’ютерної томографії в кабінеті будете перебувати тільки Ви, а персонал буде спостерігати за процедурою через скло. Так само вас будуть чути через пристрій зворотного зв’язку.
Клаустрофобія або боязнь закритого простору!
Наш центр пропонує Вам пройти дослідження на томографі відкритого типу. За рахунок відкритого типу корпусу і високій швидкості дослідження, навіть пацієнти з клаустрофобію будуть відчувати себе максимально комфортно.